Blog

Stolica Węgier w trzy doby

Budapeszt jest jedną z najpiękniejszych, aczkolwiek stale tych niedocenianych stolic europejskich. To znajdujące się w północnej części Węgier miasto swą urokliwość zawdzięcza przede wszystkim położeniu nad Dunajem.

Co trzeba zobaczyć w trakcie wyprawy do Grecji?

Grecja, nazywana przez starożytnych Helladą, to miejsce które od bardzo wielu tysięcy lat zjednuje odwiedzających ją pielgrzymów i każdego roku przyciąga następne rzesze fanów. Jednakże, od czasu do czasu dzieje się tak, że przybywając do obcego kraju nie wiemy co najlepiej zwiedzić i gdzie udać się na początek.

Gdzie na grzyby?

Białowieża to niewielkie miasteczko w województwie podlaskim. Położone jest niedaleko Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska to miejsce nadzwyczaj atrakcyjne dla grzybiarzy. W czasach rozwoju cywilizacyjnego można nazwać je swoistą ostoją natury w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Czy urlop w Bułgarii może być atrakcyjny

Gdy rozpoczyna się okres letni na naszej półkuli, wiele ludzi bierze pod uwagę wylot do Bułgarii. Jest to teren, gdzie wspaniałe ciepłe, krystaliczne Morze Czarne kusi, aby właśnie nad nie przyjechać, a plaże zachęcają do dużych wędrówek.

Jak założyć blog podróżniczy

Uwielbiam podróże, kilkakrotnie w roku odwiedzam nowe miejsca. Nie zawsze są to wypady z biura podróży, bo ceny mogą tam powalić niejednego człowieka, a ja jestem osobą studiującą, która tylko zarabia dodatkowo na swoje marzenia jako kelnerka w jednej z restauracji we Wrocławiu. Dużo podróżuję autostopem, dzięki czemu oszczędzam wysoką sumę pieniędzy.