Bułgaria jeszcze bardziej ciekawa turystycznie

Bułgaria była dla Polaków jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych w czasach PRL-u. Powód był prozaiczny – Bułgaria tak samo jak Polska, grała rolę jednym z państw tzw. bloku komunistycznego. To, czym już w przeszłych czasach mogła się Bułgaria pochwalić to miejsce wczasowe Złote Piaski. Położony nad Morzem Czarnym, został wybudowany w latach 50. dwudziestego wieku. W latach realnego socjalizmu był to dla krajan oddech zza Żelaznej Kurtyny, jako że kraje kapitalistyczne nie były dla nas tak łatwo osiągalne, a jeśli już, to ceny były niemożliwe do zaakceptowania.

Po zmianie ustroju, Polacy zyskali dostęp do plaż całego świata i Bułgaria ze swoimi Złotymi Piaskami odsunęła się na dalszy plan i nieco utraciła na popularności. Ale, podobnie jak w naszym kraju, tak i w Bułgarii, przegoniono Zachód pod względem klasy. W rezultacie, obecnie dla planujących wybrać się na wczasy Bułgaria Złote Piaski to jeden z celów poważnie branych pod rozwagę.

Kompleks Złote Piaski nie ustępuje bowiem w niczym najbardziej wspaniałym kurortom na kontynencie. Wspaniała, niemalże gwarantowana pogoda, przeogromny wybór hoteli i kempingów, niebywały duży wybór atrakcji dodatkowych to tylko kilka z największych plusów. A do tego dochodzi jeszcze jeden niebywale istotny atut – urlop Bułgaria Złote Piaski wychodzą dużo taniej niż wakacje choćby nad Morzem Śródziemnym. Ceny są na tyle interesujące, że dostępne dla szerokiego grona ludzi. Ponadto, stosunkowo niewielki dystans czyni, że podróż jest krótka i mało nieprzyjemna.

Złote Piaski znów są modne i warto zapoznać się z ofertą biur podróży oferujących wczasy w Złotych Piaskach!