Co trzeba zobaczyć w trakcie wyprawy do Grecji?

Grecja, nazywana przez starożytnych Helladą, to miejsce które od bardzo wielu tysięcy lat zjednuje odwiedzających ją pielgrzymów i każdego roku przyciąga następne rzesze fanów. Jednakże, od czasu do czasu dzieje się tak, że przybywając do obcego kraju nie wiemy co najlepiej zwiedzić i gdzie udać się na początek. Pewne bowiem jest, że pogawędka o miejscach, które w Grecji są warte zobaczenia mogłaby potrwać kilka długich godzin. Z tego też powodu powstają wielorakie klasyfikacje i zestawienia, które pokazują co musimy poznać, gdy nasza stopa stanie na greckiej ziemi. Jeżeli punktem docelowym naszej kolejnej drogi jest Grecja Saloniki to coś czego z pewnością nie możemy zlekceważyć, ponieważ jest tam ogrom rzeczy do ujrzenia.

Miejsca takie jak Biała Wieża, Łuk i Rotunda Świętego Galeriusza, czy Biznatyjskie Mury to natomiast zaledwie grzbiet góry lodowej, ponieważ Saloniki mogą pochwalić się zatrzęsieniem innych zabytków. Są one rzecz jasna pozostałością po niezwykle super historii, w szczególności tej starożytnej, jak i średniowiecznej, która uczyniła tamtejszą rzeczywistość. Nie mniej, realne jest, że Grecja, to coś więcej niż Saloniki, ponieważ kolejnym miejscem na podróżniczej mapie każdego, kto wybiera się w tamte obszary z pewnością powinna być stolica tego fajnego państwa, czyli Ateny. Ich całkowite zwiedzenie i poznanie co do centymetra z pewnością zajęłoby nam kilka dobrych miesięcy, jeżeli jeśli nawet nie lat, ale pewne jest, że istnieje grupa zabytków, które widzieć wręcz warto.

Z pewnością należą do niej Propyleje na Akropolu Ateńskim, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa Olimpijskiego i Teatr Dionizosa oraz mnóstwo przepięknych materialnych pozostałości po pięknej kulturze hellenistycznej.