Gdzie na grzyby?

Białowieża to niewielkie miasteczko w województwie podlaskim. Położone jest niedaleko Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska to miejsce nadzwyczaj atrakcyjne dla grzybiarzy. W czasach rozwoju cywilizacyjnego można nazwać je swoistą ostoją natury w dosłownym tego słowa znaczeniu. To tutaj można znaleźć dorodne grzyby, tak doceniane w kuchni polskiej. Nie sposób sobie wyobrazić tradycyjnych potraw rodzimej kuchni bez grzybów. To właśnie Puszcza Białowieska może zostać mekką dla amatorów grzybobrania.

W sezonie wskazane jest się tam wybrać chociaż na parę dni. Bazę noclegową znajdziemy w miejscowości Białowieża. Dojazd nader dogodny. Baza noclegowa nie jest może bujnie rozwinięta, aczkolwiek na potrzeby grzybiarzy wystarczająca. Miasteczko Białowieża nie ma pięciogwiazdkowych hoteli, tylko niewielkie rodzinne pensjonaty. Puszcza Białowieska nie jest zwykle odwiedzana przez milionerów, a raczej osoby o przeciętnych zarobkach. Pokoje są schludne. To nie apartamenty, bowiem grzybiarze większość czasu mają spędzać w lesie. Białowieża nie jest też gastronomicznym centrum Polski, można jednak smacznie i tanio zjeść.

Tradycyjna kuchnia na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy cały dzień spędzili w raju zwanym Puszcza Białowieska. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż Białowieża wolna jest od wszędobylskiego fast food`u. Nie znajdziemy tu sieciówki z popularnymi hamburgerami i frytkami smażonymi w oleju, który nigdy się nie starzeje. Białowieża i Puszcza Białowieska zachęcają do odwiedzin.