Grecja

Możecie mieć przeróżne zdania myśli wspominając wakacje w tym pięknym kraju. Ja skupię się jedynie na urokliwych plażach, które tam zwiedziłem. Plaże w Grecji ciągną się długo, wypielęgnowane i piaszczyste. Przy plażach mnóstwo nadmorskich kawiarni – a każda kusi swoimi urokami. Udane wczasy zarówno na stałym lądzie połączonym z Europą jak i wyspach zapewni na pewno wam grecka pogoda. Zawsze wysokie temperatury łagodzone przez morskie wiatry.

Prawdziwą perełką (nie tylko Grecji), ale chyba całego Starego Świata jest Różowa plaża Elafonisi – malusieńka wyspa u wybrzeży Krety. Pefkochori – to ziemia obiecana dla rodziców z dziećmi, dużo kawiarenek i mini – marketów, żwirowa, złota plaża i relaksujące kąpiel w wodzie. Plaża Myrtos na wyspie Kefalina – rajska plaża u podnóża dwóch gór, idealna do nurkowania. Myrtos została okrzyknięta najpiękniejszą plażą Grecji aż 12 razy! Plaża Navagio – bardzo znana plaża z urokliwym szczątkiem statku do pewnej wysokości zatopionym w piasku, tak błękitnej wody nie spotka się w żadnym innym miejscu.

Andros – wyspa ta ma w posiadaniu 300 plaż, każdy może znaleźć coś dla siebie. Kos – plaże wyspy są najpiękniejsze w archipelagu, są całe wypełnione piaskiem i otulone ze wszystkich stron krystalicznie niebieską wodą. Niedaleko, naokoło jest bardzo dużo ośrodków wypoczynkowych. Patmos – plaża Kambos pokryta jest pięknym piaskiem i bardzo barwnymi kamykami, ma do zaoferowania bardzo dużo ciekawych miejsc związanych z uprawianiem sportów wodnych.  Grecja nie składa się z samych plaż, lecz także tworzą ją liczne zabytki kultury, które koniecznie należy zwizytować, pamiętając o dobrej zabawie.