Królestwo Niderlandów

Znaczna liczba młodych Polaków decyduje się na wyjazd na stałe za granicę. Wynika to z faktu, że w innych krajach można znaleźć perspektywy i okazje na pracę w zawodzie. Znaczna część osób wyjeżdża do Holandii, gdzie stawki za godzinę pracy są wyjątkowo wysokie. Ponadto sporo obywateli naszego kraju ma tam krewnych, którzy są w stanie pomóc w ciężkich początkach poza granicami naszego kraju. Królestwo Niderlandów jest poza tym atrakcyjnym krajem, w którym bez problemu poradzi sobie osoba komunikatywnie znająca język angielski.

Duże znaczenie ma także fakt, że Polacy znani są w tym kraju ze swojej ogromnej pracowitości, dzięki czemu są bardzo pożądanymi pracownikami. Do tego kraju można dojechać busem lub autobusem, jednakże podróż takim środkiem transportu nie wszystkim odpowiada, ponieważ istnieje także bardzo dużo połączeń linii samolotowych. Na trasie Kraków Eindhoven kursuje wiele samolotów, dzięki czemu możliwe jest, by wyjechać niemal codziennie. Dla wielu osób fakt ten ma istotne znaczenie, gdyż bardzo często podejmują natychmiastową decyzję, którą chcą zrealizować najszybciej jak to tylko możliwe. Nie da się ukryć, że podróż samolotem jest przy tym niezwykle wygodna, ponieważ tanie bilety lotnicze zapewniają wysoki standard podróży.

Co ważne lot trwa tylko półtorej godziny, dzięki czemu można bardzo często odwiedzać rodzinę w macierzystym kraju. Wiele osób pracuje w weekendy w Holandii, natomiast na tydzień wracają do kraju. Tanie bilety oraz krótka podróż sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na taki krok.