Saloniki – Grecja

Kraj, do którego pragniemy się wybrać to Grecja. Saloniki to miejscowość, w którym zostaniemy przez większy okres. Saloniki to drugie co do liczebności miasto w Grecji zaraz po stolicy, ułożone nad zatoką Salonicką, do której wpływa Morze Egejskie. Miasto, które jest przeniknięte klimatem greckim, jednak powinniśmy zwrócić uwagę, iż jest to zupełnie miejscowość a nie kurort. Symbolem tegoż miasta jest Biała Wieża, zabytek, który góruje nad centrum i leży przy nadmorskim deptaku.

Szczególnie zatłoczonym miejscem w Salonikach jest plac Arystotelesa. Na obszarze tym znajduje się niezwykle oryginalna architektura, wszystko tu jest w lustrzanym odbiciu. Najlepiej przybyć tu po sezonie wakacyjnym, bowiem temperatury nie są już tak wysokie, a podróżnych jest mniej. Łatwiej wówczas wszędzie dojść bez tłoku, dzięki czemu milej spędzimy czas.

Obok placu znajduje się okoliczny targ, na którym kupimy wszystko co potrzebujemy Następnie jest muzeum, dziwne i niepowtarzalne muzeum, a mianowicie muzeum fotografii. W Salonikach znajdują się także muzea: Żydowskie, Wojny i Sztuki Bizantyjskiej. W Salonikach nie ma pięknych miejskich plaż, najbardziej wyszukana plaża znajduje się aż 42 km od miasta. Hotele, jakie tu się znajdują są hotelami o dużym standardzie.