USA – różnorodność na całego!

Stany Zjednoczone, mimo, że nie znajdują się w grupie wyjątkowo egzotycznych regionów świata, są jedną z najczęściej wybieranych destynacji turystycznych obieranych przez Europejczyków. Jedni chcieliby tam zamieszkać i ziścić swój „american dream”, inni pragną zobaczyć rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze kolejni wybierają się tam by po prostu poznać inną kulturę, i pozwiedzać ciekawe miejsca na świecie znane najczęściej z plakatów lub filmów. Z uwagi na to, że loty do Stanów Zjednoczonych są kosztowne, dobrze byłoby dobrze zaplanować całą podróż i pobyć tam więcej czasu. Należy wziąć pod uwagę również, że ze względu na to, że kraj ten jest bardzo duży, samo przemieszczanie się na terytorium Stanów Zjednoczonych zajmie dużo czasu i również zabierze sporą ilość pieniędzy.

Co takiego mogą nam zaoferować Stany Zjednoczone?

Jest to kraj niesamowicie duży i bardzo zróżnicowany. Mimo, że istnieje opinia, że jest to kraj ubogi pod względem kulturowym, to jednak w rzeczywistości, może on się poszczycić relatywnie sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i ciekawą kuchnią, która wbrew powszechnej opinii w żadnym wypadku nie składa się przeważnie z hot-dogów, popcorn’u i tostów. Na przykład, na południu kraju przeważają potrawy z widocznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub przepyszne burrito – czyli tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są też regiony, w których w przepyszny sposób przygotowywane są owoce morza i różne inne specjały.

Do bardzo ciekawych obszarów na terytorium USA należy,wśród wielu innych, Oklahoma, na terenie której istnieje możliwość by spotkać kolonie rodowitych Indian. Ci rdzeni mieszkańcy USA nie mieli najprzyjemniejszego życia i ostatecznie teraz niestety mieszkają w większości na stworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych obszarach będących rezerwatami.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Interesującym regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddalony od reszty kraju, mieszczący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest atrakcyjnym miejscem, między innymi ze względu na charakterystyczną kuchnię, jak i przyrodę – obydwie nawiązujące do występującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład spróbować ciekawie przyrządzonego mięsa z renifera.

Z innej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za odrobinę gorętszym klimatem, niż ten spotykany na Alasce, z całą pewnością zainteresowaliby się Florydą, gdzie mieści się tak popularne i modne, kultowe Miami.

Pasjonatów historii i polityki (i nie tylko, oczywiście) zainteresuje wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich miastach z chęcią zwiedzą Nowy Jork by pójść na wieczorny spacer przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najpopularniejszych klubów na świecie.

Miłośnicy przyrody także znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników najczęściej podąża szlakami parków narodowych, odwiedzając takie miejsca jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.

Decydując się na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych należy pamiętać o tym, że niezbędne jest uzyskanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna ma możliwość zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na terytorium USA. Samo uzyskanie wizy nie należy do najprostszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest zwiedzić ten kraj chociaż jeden raz.