Moda na wczasy w Bułgarii wraca

Urlop w Bułgarii to był hit wakacyjny lat 70. i 80., jak to Polacy uwielbiali jechać do Słonecznego Brzegu. W czasach PRL-u Polacy mieli małe możliwości podróżnicze, często odwiedzali właśnie Bułgarię i NRD. Bułgaria jest krajem, do którego warto przyjeżdżać stale, bo ma wspaniałe plaże i wspaniałe warunki do odpoczynku, jednak po 1989 roku jakoś zaniechaliśmy tam jeździć, co stanowi związek z tym, iż zachłysnęliśmy się pojawiającymi się opcjami i innymi dotychczas krajami Zachodniej Europy.

Bułgarię na nowo zaczęliśmy zwiedzać w zeszłych latach, kiedy to ujawniło się, że znając do dna kraje Unii Europejskiej śmiało zaczęliśmy powracać do mniej popularnych, ale równie godnych odwiedzenia państw, co Francja i Holandia.

Wczasy Bułgaria, to są dzisiaj równie popularne co wyjazdy do Chorwacji, która stała się dla nas tą Bułgarią na lata 90. oraz początek XXI wieku.

Trendy turystyczne wciąż się zmieniają, ciągle chcemy zwiedzać nowe państwa, jednak czasem warto powrócić tam, gdzie spędzaliśmy czas się najlepiej. Dla wielu ludzi właśnie Bułgaria jest takim miejscem, ulubionym wspomnieniem wakacyjnym z lat dzieciństwa oraz wczesnej młodości, jak jeździliśmy tam na wakacje z rodzicami. Obecnie moda na Bułgarię ponownie wraca, warto zatem nabyć bądź odgrzebać stary przewodnik podróżniczy.